By   augusts 5, 2021

7.augustā Kuldīgas novada Rendas pagastā, Dziloņa ezera apkārtnē un Talsu novada Ģibuļu pagastā, Mordangas ezera apkārtnē norisināsies Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargu apmācība, lai uzturētu un turpinātu attīstīt bataljona kaujas spējas.

Apmācība notiks ar Kuldīgas un Talsu novada domēm saskaņotās teritorijās.

Mācības norisināsies, ņemot vērā valstī noteiktās Covid-19 izplatības ierobežošanas prasības.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes vienībās turpinās militārās apmācības process, pielāgojot katram uzdevumam un apmācībai valstī noteiktos drošības pasākumus.

Iedzīvotāju ievērībai!

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm. Bruņotie spēki atgādina, ka mācībās ārpus poligona tiks izmantota salūtmunīcija un sprādzienu imitācijas līdzekļi. Tie rada troksni, bet neapdraud veselību un dzīvību.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot pa tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Foto no Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes arhīva

Informāciju sagatavoja: Guna Pričina

Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba

Informācijas daļas galvenā speciāliste

Tālrunis: 26577342; 67209913

E-pasts:guna.pricina@mil.lv